Sobota, 23 září, 2023
Domů » Jaké zásady je třeba dodržovat během horka?

Jaké zásady je třeba dodržovat během horka?

by ona

Horké dny jsou před námi, toto radí odborníci. Malé děti prožívají horka horší
Během horka je třeba dodržovat pravidelný pitný režim. Lidé by měli pít iv případě, že nepociťují žízeň. Také by měli omezit fyzickou námahu a nezdržovat se na přímém slunci. Informoval o tom Úřad veřejného zdravotnictví (ÚVZ) SR na webu Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Mezi rizikové skupiny obyvatel patří děti, starší lidé, těhotné ženy a chronicky nemocní lidé – zejména osoby se srdečně-cévními, dýchacími nebo mentálními onemocněními či osoby s nadváhou, uvedl ÚVZ.

Jaké problémy nám mohou způsobit vysoké teploty?
„Vysoké venkovní teploty mohou způsobit přehřátí organismu a zdravotní komplikace – zvýšení tělesné teploty, malátnost, ospalost, bolesti hlavy, závratě, nevolnost či zvracení,“ přiblížil.

Meteorologové upozornili, že na západě Slovenska se může teplota v úterý odpoledne vyšplhat na 33 stupňů Celsia. Vydali proto výstrahu prvního stupně před vysokými teplotami, která platí od 14:00 do 18:00.

You may also like

Leave a Comment

logo

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites.

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign