Sobota, 23 září, 2023
Domů » Móda je přítomna i ve fitness centrech, jaké jsou trendy?

Móda je přítomna i ve fitness centrech, jaké jsou trendy?

by ona

Mezi nejčastější novoroční předsevzetí patří zvýšení fyzické aktivity, tedy cvičení.

Hned po Tří králích se fitness centra přeplňují novými ambiciózními návštěvníky, kteří postupně projdou sítem času a v únoru už namáhá posilovací stroje i své svaly a kondici mnohem méně lidí.

Podle průzkumu Naturhouse a agentury STEM/MARK si letos dalo předsevzetí 43 % lidí, častěji se jednalo o ženy a především o oblast životního stylu.

Zhubnout si umínilo necelých 44 % dotázaných, až 63 % tvoří ženy. Pokud jste však první zkušební měsíc vydrželi a se cvičením to myslíte vážně, je čas kromě správně nastaveného cvičebního plánu vytříbit i oblečení, ve kterém cvičíte.

To vám dokáže v řadě případů zvýšit komfort cvičení, motivaci a zbytečně nekomplikovat snahy o fyzickou aktivitu.

Trendy nadržují zejména praktické stránce, ale naštěstí, většina fitness oblečení vypadá zároveň velmi stylově.

Logománie
Rok 2018 byl rokem nápisů, výrazných popisů značek a motivačních frází na oblečení. V letošním roce trend jen sílí.

Vůbec není opovážlivé ukázat, že na sobě nosíte sportovní značku. Zejména v případě, že skutečně sportujete. Trendové jsou graficky nápadité nápisy.

Funkční oblečení
Designéři sportovního oblečení se každý rok o kousek posouvají. Legíny získávají kapsy, do kterých si můžete vložit vše, co potřebujete mít po ruce.

Apeluje se však zejména na materiál. I když je bavlna pohodlná, saje pot a tím získává na váze a vlhkosti.

Zatímco funkční tkaniny jsou vybaveny ochrannými vlastnostmi, které brání chladu, větru, vodě, odvádějí vlhkost a teplo a po praní rychle schnou.

Na etiketách oblečení a obuvi hledejte názvy jako coolmax, dunova, merino vlna, gore-tex, modal, bambusové vlákno, prolen siltex či PES-PCE.

Vysoký pas
Již déle tento trend pozorujeme zejména u džín a kalhot. Bylo jen otázkou času, kdy tento praktický parametr ohromí i sportovní kalhoty.

Při různých pohybech tak nemusíte neustále bojovat se klouzajícími legíny. Zůstávají na místě a chrání i oblast křížů.

Do chladného počasí
Počasí ještě nenabízí ideální podmínky k pobytu venku, ale říká se, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

Pro případ nouze proto mějte připraveny i další funkční tenké vrstvy.

V zimě mějte vždy zakrytou hlavu, uši i ruce. A nezapomínejte na kvalitní obuv přizpůsobenou terénu, ve kterém se hýbete.

Pestré vzory
Sport změní v zábavu i to, co při něm nosíte. Právě zde je ideální prostor pro barevnost, pestrost vzorů a motivů. Aktuálním trendem jsou zejména zvířecí vzory.

Šaty na cvičení
Nosí se zejména při tenisu, no, pokud máte rády volnost, sukně a šaty jsou in například i při jízdě na kole či různých míčových hrách.

You may also like

9 comments

Leave a Comment

logo

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites.

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign