Sobota, 23 září, 2023
Domů » Čas na jarní detox pleti: Jak pečovat o svou pleť

Čas na jarní detox pleti: Jak pečovat o svou pleť

by ona

Právě v tyto dny přichází čas udělat něco pro sebe. Je zde čas na jarní očistu pleti. Co všechno je třeba vědět?

Po zimě je nutné postarat se o pleť, dodat jí svěžest, vitamíny a hydrataci. Díky jednoduchým změnám v denní rutině bude vaše pokožka, zdravější krásnější a odolnější.

Opět je tu čas udělat něco pro sebe. S příchodem jarních dní se snažíte dopřát celkovou očistu celému tělu. Upravíte stravování, omezíte maso, cukry, smažená jídla a alkohol, které nahradíte zeleninou, ovocem a tekutinami. Je to opravdu super a prospějete tak svému trávení. Stejně si ale detox zaslouží i váš největší orgán – kůže. Vaše pleť pak krásně rozkvete jako první jarní květiny.

Nastartujte se
Pleť je po zimě mdlá, plná šupinek, bez elasticity a barvy. Vaším úkolem je nyní vše v těle opět nastartovat, očistit a rozjasnit.

„Metabolismus naší pleti, který v zimě pracuje v šetřícím režimu se na jaře oživí a než se zaktivují procesy živin, je třeba podpořit i naši pokožku, aby nabyla svěží formu. To znamená, že během chladných dnů dochází k dehydrataci pokožky. Způsobuje to chladný a vlhký vzduch v exteriéru a sušší vzduch v interiérech, takže na jaře je třeba napravit tuto nerovnováhu. Po chladnějších měsících potřebuje pleť zejména pořádnou dávku hydratace, jen tak si udrží svoji svěžest a pružnost,“ řekla na úvod dermo kosmetička Miriam Hulajová z Beauty Studio Glam v Trenčíně.

Začněte úklidem v koupelně
V první řadě si pouklízejte v koupelně poličku s kosmetikou. Pleť již nebude vystavována mrazům, chladu a větru, proto potřebujete jiné přípravky než v zimě. „Třeba vyměnit zimní mastnější krém za jemnou emulzi, která pleť dokonale hydratuje a dodá jí všechny potřebné vitamíny. Mezi tyto vitamíny bych zařadila hlavně vitamín C, D a B komplex,“ doporučuje.

Třeba myslet i na to, že s jarem přichází i první sluníčko, které už začne nabírat svou sílu. První paprsky patří k těm nejzrádnějším, proto nezapomínejte tvář dostatečně chránit. Při nízké teplotě si to možná neuvědomujete, ale intenzita ultrafialového záření je stejná jako v létě.

„Doporučuji používat krém, který má v sobě ochranný faktor. UV faktor chrání vaši tvar před stárnutím a poskytuje její dokonalou ochranu před ultrafialovým zářením. Při výběru krému si vždy zkontrolujte, jaký má ochranný faktor SPF. Ideální jsou krémy se střední až vysokou ochranou, tedy od 20 do 50 SPF,“ doplnila odbornice na ženskou krásu.

Hýčkejte se
Detox znamená odlehčení a odstranění toho, co pleti škodí a zanáší ji toxickými látkami. Díky očistě se vaše pleť opět stane zdravější, odolnější a krásnější.

„Detox pleti je velmi důležitý. Můžete si jej udělat doma. Určitě doporučuji jaro odstartovat jemným peelingem, který vnímám jako začátek očistné kúry pleti a samozřejmě pak mohou přijít na řadu detoxikační a exfoliační séra či masky. Ale také si detox můžete dopřát v kosmetickém salonu s ještě lepším konečným efektem. Pravidelně používejte přípravky, které pleť chrání, hydratují a čistí,“ doporučuje kosmetička.

Svěřte se do rukou odborníků
Chcete-li provést hloubkovou očistu pleti, objednejte se do kosmetického salonu pro profesionální ošetření. Kosmetičky používají produkty, kterými se dokážou dostat do hlubších vrstev pokožky a učinit čištění důkladnější. Kúry mohou být nabity omlazujícími ingrediencemi.

„Odborník musí nejprve pleť zdiagnostikovat, v jakém stavu momentálně je a následně pak navrhne klientce to nejlepší a nejvhodnější ošetření obličeje, krku a dekoltu. Právě na tyto části těla není třeba na jaře zapomínat. Když se spojí síla dermo kosmetického ošetření a správné domácí rutiny, tak pleť bude spokojená as ní i vy,“ řekla ze zkušeností Miriam Hulajová.

Pečujte o pleť každý den
Jednorázové čištění je určitě fajn, ale zařaďte komplexnější péči o pleť i do své denní rutiny.

„Jarní péče by měla sestávat z vyčištění pleti s čistící pěnou nebo gelem, s tonizací pleti tonikem a vhodným hydratačním nebo lehčím krémem. Vhodné je také zařadit do svého portfolia sérum, které obsahuje větší množství výživných látek. kyselina hyaluronovou. Třeba pamatovat na to, že jako první se aplikuje sérum a následně krém. Denní domácí rutina je nezbytná, pokud chceme mít zdravější, mladší, hydratovanou a rozzářenou pleť,“ doporučuje.

Pečujte o sebe iz nitra
Jarní detox pleti musíte určitě udělat iz nitra. Do stravy zařaďte například pampelišku či pampeliškový sirup, který obsahuje draslík. Ten alkaizuje tělo, což se projeví i na krásnější pleti. Z ovoce, zeleniny či jarních bylinek načerpáte vitamíny C, A, D, E, K a B, které pleť potřebuje.

„Myslete i na dostatek tekutin, přijímejte dostatek vitamínů a minerálů, vyhýbejte se mastným jídlům. Také dbejte na to, aby vaše strava zahrnovala esenciální mastné kyseliny. Naše tělo tyto výživné látky neprodukuje samo, proto je důležité je získat z potravin. Výborným zdrojem je losos, lanová semínka, rýže, vlašské ořechy, fazole a vajíčka,“ uzavřela dermo kosmetička Miriam Hulajová z Beauty Studio Glam v Trenčíně.

Po zimě vyzkoušejte v kosmetických salonech tato jarní ošetření:
1) Mikrojehličková mezoterapie
Do pokožky se za pomoci mikrojehliček do hlubších vrstev aplikují různá séra jako jsou např. kyselina hyaluronová, kyslíkové sérum, liftingové, peptidové sérum. Pleť po aplikaci zůstane hloubkově hydratovaná, pevnější, vypnutější, zredukují se pigmentové skvrny a stáhnou se póry.

2) Oxy Genius
V tomto ošetření se spojují 3 efektivní technologie do jednoho ošetření s okamžitě viditelným efektem – exfoliace, okysličení, výživa.

3) Profacial
Dermo kosmetické ošetření přístrojem využívá 4 technologie k dosažení cíle – čisté, hladké, vyživené a vyliftované pleti. Využívá se aquadermabraze, ultrazvuk, radiofrekvence, iontový lifting.

4) Ultrazvukové hloubkové čištění
Dělá se pomocí ultrazvukového zkrabera. Skraber účinně odstraní vrchní rohovinovou vrstvu buněk, odstraní odumřelé kožní buňky, čistí znečištěné roztažené póry. Je to bezbolestné ošetření, velmi příjemné a dokáže krásně rozjasnit pleť.

You may also like

Leave a Comment

logo

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites.

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign