Sobota, 23 září, 2023
Domů » Suchá pleť i na jaře: Proč je důležité vytvořit si svou speciální rutinu, a kterým věcem je třeba se vyhnout?

Suchá pleť i na jaře: Proč je důležité vytvořit si svou speciální rutinu, a kterým věcem je třeba se vyhnout?

by ona

Suchá pleť vyžaduje speciální péči. Stav naší pleti ovlivňují různé faktory, včetně našeho zdravotního stavu a okolí, ve kterém se pohybujeme. Péče o pleť však začíná zevnitř.

Většina žen má zřejmě smíšený typ pleti. Což znamená mastící se T-zónu a sušší líčka. Když jste ovšem otevřeli tento článek, zřejmě máte (nebo si myslíte, že máte) suchý typ pleti. Suchý typ pleti se vyznačuje tím, že vaše pokožka produkuje méně mazu. Taková pleť umí potrápit ženy (ale i muže) všech věkových kategorií.

Suchá pleť se týká všech věkových kategorií
Suchá pleť bývá často i citlivá, proto je důležité vybírat přípravky ostražitě. Vhodné je se poradit s lékařem nebo kosmetičkou, máte-li pochybnosti. Je zde jaro, což znamená změnu teplot ve venkovním prostředí. V ovzduší také začínají poletovat pyly. Při přechodných obdobích (jaro, podzim) může být i vaše pleť citlivější na změny. Z tohoto důvodu jí je třeba dopřát hydrataci. Nejedná se jen o hydrataci zvenčí pomocí krémů, ale také tu zevnitř. Velmi důležité je pití dostatečného množství tekutin, a to nejen pro zdraví naší pleti.

Moje zkušenost
U suché pleti (ale nejen u ní) je velmi důležité si vytvořit svoji rutinu v péči o pleť. Důležitá je jak ranní, tak večerní péče. Ze své zkušenosti bych doporučovala neparfémované produkty z lékárny, ale můžete se poradit io těch běžně dostupných v obchodních řetězcích.

Mně se osvědčily následující produkty
Denně:
Hydratační, denní krém na obličej (pro citlivou pleť a bez parfemace)
Odličovací čistící mléko
Micelární voda určená pro citlivou pleť (zde se názory na její používání různí, proto si každý musí najít, co mu vyhovuje)
Noční krém na obličej
Oční krém

Příležitostně:
Maska na obličej (Jednou do týdne)
Jemný peeling (Jednou za měsíc)
Další (doplňkové) produkty, dle potřeby:

Růžová voda
Termální voda ve spreji
Důležité pro zdraví pleti je její důkladné odlíčení a vyčištění. Měli byste se vyhýbat spánku s líčením na tváři a věnovat čas odlíčení. Čistící mléko je vhodná alternativa pro suchou pleť, dokonce jsou na trhu také hydratační odličovací mléka. Po vyčištění si ručník jen jemně přikládáme na pleť, abychom ji usušili. Příležitostně si pleť čistím se sonickým kartáčkem na obličej, který by měl čistit do hloubky. Na oči používám zvláště odličovač určený na oči a oční okolí (dvoufázový s olejem).

Vybrala jsem si takový, který je vhodný pro citlivé oči a nositele kontaktních čoček. Dobrý hydratační krém při suché pleti je základem – jak denní, tak noční. Přes den není třeba zapomínat na SPF faktor a chránit se před sluníčkem. Doplňkem je oční krém, který jsem začala používat zhruba když mi bylo 23 let. Volila jsem takový, který je vhodný pro mladší pleť. Já si jednou týdně dávám i pleťovou masku. Preferuji látkové masky, na jedno použití s hydratačním efektem. Na trhu máme na výběr různé variace (i pro citlivou pleť). Masky na pleť aplikujeme podle pokynů na jejím obalu, nanášejí se na vyčištěnou pleť. Právě pleťová maska může být příjemným rituálem, kdy si dopřejete chvilku pro sebe a odpočinete si.

Zlatým pravidlem je vždy před tím, než si jdeme odličovat obličej nebo nanášet krém, umýt důkladně ruce. Také se snažíme během dne eliminovat sahání rukama na obličej, abychom si nezanesli na pleť nečistoty. Další produkty, které mám já moc ráda pro osvěžení pleti jsou různé pleťové vody ve spreji. Pro suchou pleť se mi osvědčila růžová voda. Květ růže kromě toho, že je krásný na pohled a nádherně voní, obsahuje také různé prospěšné látky pro naši pleť. Tuto růžovou vodu jsem si stříkala na pleť i během dne k osvěžení. Během teplých měsíců se mi rovněž osvědčila termální voda ve spreji. Je skvělým pomocníkem na cestování, když cítíme, že je naše pleť vysušená. Kromě takové základní péče existují také séra na pleť. Pleťová séra mají vyšší účinnost než klasický krém.

Pokud se vám stav vaší pleti nezlepšuje, určitě vyhledejte lékaře. Extrémně suchá pleť může naznačovat také onemocnění. To, že máte suchou pleť momentálně, neznamená, že budete mít tento typ pleti pořád. I pleť se nám mění, například i působením hormonů, péčí a dalšími faktory. Velmi dobře víme, že na pleť může ovlivnit i strava či stres. Kůže je největším orgánem našeho těla, takže se na ní odrážejí naše návyky a zdraví. Proto je důležitá vyvážená strava, dostatečný příjem minerálů a vitamínů a celková psychická pohoda.

You may also like

Leave a Comment

logo

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites.

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign