Pátek, 1 prosince, 2023
Domů » Marko Daňo v Třinci exceluje, jeho tým se však trápí navzdory zkušenostem

Marko Daňo v Třinci exceluje, jeho tým se však trápí navzdory zkušenostem

by ona

Oceláři Třinec nepostoupí přímo do čtvrtfinále play-off extraligy.

Slovenský hokejový útočník Marko Daňo z týmu českého mistra HC Oceláři Třinec směřuje za titulem nejlepšího střelce základní části české extraligy 2022/2023.

Osmadvacetiletý bronzový medailista ze ZOH 2022 v Pekingu nastřílel v dosavadních 49 zápasech 27 gólů a má čtyřbrankový náskok v čele tabulky střelců před druhým spoluhráčem Martinem Růžičkem.

Trápíme se, říká Daňo
I když jemu se daří, Oceláři se trápí a nepostoupí přímo do čtvrtfinále play-off.

„Je to náročné. Snažím se góly pomáhat týmu a být přínosem, ale bohužel momentálně se trápíme. Čekají na nás ještě dva zápasy základní části. Věřím, že je zvládneme a připravíme se na play-off,“ uvedl někdejší hráč zámořské NHL na klubovém webu.

Daňo také může být nejproduktivnější hráč soutěže, se 48 body mu náleží druhé místo o dva body za zmíněným Růžičkem.

V loňském ročníku přitom nasbíral v dresu Třince jen 16 bodů (10+6) ve 36 duelech dlouhodobé části.

Pomohou zkušenosti
Obhájce mistrovského titulu Třinec je v průběžné tabulce extraligy až šestý a před závěrečnými dvěma duely základní části je jasné, že se nedostane mezi čtyři nejlepší týmy s jistou účastí ve čtvrtfinále play-off.

Na vedoucí Pardubice ztrácí až 30 bodů, nic se už nezmění ani na druhé pozici Vítkovic a třetí Sparty Praha.

O čtvrté místo zabojují Hradec Králové s Libercem, Třinec zaostává za čtvrtým HK už o nedostižných osm bodů. O čtvrtfinále zabojuje v předkole play-off.

„Půjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, co z toho bude. Věřím, že máme dost zkušené mužstvo na to, abychom se připravili na play-off. Máme ještě čas,“ pokračoval Daňo, který svým spoluhráčům věří.

„Bude to náročnější cesta, odehrajeme více zápasů. Máme však tak zkušený tým, že můžeme pomýšlet na co nejvyšší příčky bez ohledu na to, jak se tam dostaneme,“ dodal odchovanec HK Dukla Trenčín, kterého si klub NHL Columbus Blue Jackets vybral na draftu nováčky v roce 2013 z 27. místa.

You may also like

Leave a Comment

logo

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites.

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign